Razem po zdrowie i historię.

To projekt stworzony przez Stowarzyszenie Nowy Międzychód we współpracy z grupą Kręć Kilometry. Celem projektu jest integracja mieszkańców naszej gminy wokół wspólnego aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem piękna okolic i historii regionu. W ramach projektu planujemy przeprowadzić następujące działania:

  1. Utworzenie na terenie Ogródka Jordanowskiego Szkoły Ruchu Drogowego. W tym celu odnowiona zostanie nawierzchnia oraz wykonane oznakowania pionowe i poziome, tak aby każdy mógł poczuć się jak na prawdziwej drodze.
  2. Przygotowanie trasy na szlak pieszo-rowerowy prowadzący z Międzychodu przez Gorzycko Stare na Królewską Górę i dalej przez Dormowo Młyn do Międzychodu. Na trasie ustawione zostaną m.in. kamienie graniczne oraz tablice informacyjne.
  3. Przygotowanie 3 Geościeżek obejmujących Szlak na Górę Królewską, Szlak do Kopalni Wanda i Szlak do Radusza.
  4. Zorganizowanie trzech rajdów pieszo – rowerowych po tych szlakach. W ich trakcie odbędą się warsztaty z ginących zawodów oraz ogniska z poczęstunkiem.
  5. Wyremontowanie pomieszczeń harcówki, tak aby można korzystać z niej jako bazy wypadowej na szlaki naszej gminy.
  6. Zakup 100 szt. kamizelek odblaskowych oraz 400 szt. opasek odblaskowych dla pieszych.
  7. Zorganizowanie pikniku kończącego sezon.

Wszystko to możemy przeprowadzić dzięki uczestnictwie w organizowanym przez Fundację LOTTO konkursie „odLOTTOwa jazda z OSHEE”. Spośród zgłoszonych projektów Fundacja wybrała 50 i  teraz naszym zadaniem jest zgromadzić w dniach 03.07-15.09.2017 jak najwięcej kilometrów  przejechanych na rowerach.  Cztery pierwsze organizacje, które osiągną najlepsze wyniki (decyduje liczba przejechanych kilometrów) otrzymają od Fundacji nagrody pieniężne w postaci dofinansowania projektów zgłoszonych w konkursie. Za pierwsze miejsce jest to 150.000 zł, za drugie 100.000 zł, trzecie to 80.000 zł i czwarte 50.000 zł. Wręczenie nagród dla zwycięskich organizacji odbędzie się podczas finału Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Kwidzynie. Zapraszamy więc wszystkich do rejestracji  na stronie https://www.endomondo.com/challenges/33637139 i wybór projektu Stowarzyszenia Nowy Międzychód. A potem pozostaje tylko „kręcić kilometry” .

Niech MOC BĘDZIE Z NAMI