Proponujemy mieszkańcom naszej gminy nowy sposób na dyskusję o sprawach ważnych i ciekawych. W każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach 18.00 – 20.00 będziemy się spotykać w restauracji Stara Rozlewnia przy ul. Gorzyckiej 2 i rozmawiać o przyszłości naszej gminy. O tym co boli i denerwuje, o tym co ciekawe i dobre.

Burza mózgów, otwarta dyskusja, chęć kreowania przestrzeni wokół siebie – tak w skrócie można opisać założenia spotkań w kawiarence obywatelskiej. Do dyskusji zapraszamy wszystkich chętnych. W każdym spotkaniu uczestniczyć będzie m.in. radny Stowarzyszenia Nowy Międzychód. Ideą jest bowiem chęć przekazywania radnym  i burmistrzowi opinii oraz potrzeb mieszkańców oraz wypracowywanie wspólnych pomysłów i działań polepszających nasze otoczenie.

Dla uporządkowania debaty przygotowanych zostało sześć prostych zasad:

  • otwartość – słuchaj i szanuj inne punkty widzenia
  • akceptacja – powstrzymuj się od oceny
  • ciekawość – próbuj zrozumieć racje innych, a nie przekonywać ich do swoich racji
  • odkrycia – kwestionuj przyjętą wiedzę i szukaj nowych informacji
  • szczerość – mów o tym, co jest dla ciebie osobiście ważne
  • zwięzłość – mów szczerze i z głębia serca, ale nie przedłużaj bez potrzeby

Pierwsze spotkanie odbędzie się wyjątkowo w piątek 6 lutego o godz.18.00. Przez dwie godziny będziemy dyskutowali o stanie międzychodzkiej oświaty. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy są potrzebne zmiany? Jeżeli tak to w jakim zakresie?

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej dyskusji.