W dniu dzisiejszym, czyli 27 grudnia 2017 roku już po raz 5 spotkaliśmy się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Międzychodzie ze studentami, którzy są laureatami Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z marzeń”. Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Nowy Międzychód jako partner Polsko -Amerykańskiej Fundacji Wolności przyznaje stypendia mieszkańcom naszej gminy, którzy rozpoczynają studia na uczelniach stacjonarnych. Studenci otrzymują przez 10 miesięcy stypendium w wysokości 500 zł i mogą liczyć na wsparcie w kolejnych latach. Od 2013 roku łącznie otrzymało je 19 osób. W tym roku laureatami zostali: Martyna Kałużna, Zuzanna Cupiał i Marcin Tonak. Gratulujemy!
Certyfikaty zostały wręczone w gronie najbliższych przez Pana Starostę Juliana Mazurka, Wicestarostę Jędrzeja Schuberta, przedstawicieli Stowarzyszenia oraz Panią Martę Kurpiewską z Placówki Partnerskiej Alior Bank.
Funkcjonowanie tego Programu nie było by możliwe bez pomocy Starostwa Powiatowego i Nadleśnictwa Międzychód, którzy od początku nas wspierają. Naszym Partnerem podobnie jak rok temu jest także Grzegorz Kurek prowadzący placówkę partnerską Alior Banku. Bardzo dziękujemy!
Więcej na ten temat w środowym wydaniu „Tygodnia Międzychodzko – Sierakowskiego” 3 stycznia 2018 roku, który patronuje nam od początku Programu.
A za rok kolejna możliwość otrzymania wsparcia.